Снігозатримувач: призначення і використання

Сучасна конструкція будинку не може обходитися без снігозатримувача. Це один з основних елементів безпеки, розташований на даху. До його функцій відноситься гальмування снігу, який скочується вниз по похилій покрівлі. Таке лавиноподібне сходження може бути травмонебезпечним для людей і тварин, а також воно здатне завдати шкоди майну. Дуже часто через сніговий зсув страждає покрівельне покриття, яке господар буде змушений міняти. Тому правильне розташування снігозатримувачів на даху дозволить уникнути зайвих грошових витрат і поліпшить експлуатацію. Адже затриманий сніг створює додаткову теплову та звукову ізоляцію, що можна розцінювати, як значну перевагу.

Снігозатримувач: призначення і використання

Особливості снігозатримуючих конструкцій

Схід снігових мас з дахів є справжнім лихом (особливо під час відлиги). Ходити під такими будинками небезпечно. Тому в більшості європейських країн будівлі, які не обладнані відповідними затримувачами снігу, не підлягають страхуванню. Найнебезпечніше, коли залишаються без перешкоджаючих споруд металеві покрівельні поверхні – металочерепиця або профнастил. Обов’язково слід встановлювати снігозатримувачі на кожному рівні багатосекційних дахів або над мансардними вікнами.

Снігозатримувач: призначення і використання

Встановлювати снігозатримувачі на дах можна декількох видів: ґратчасті або трубчасті. Їх сумарна висота становить 200 мм. Особливу увагу необхідно приділити кріпленню, так як інакше виникнуть проблеми. Наприклад, при недотриманні кроку між опорами конструкція може поламатися.

Снігозатримувач: призначення і використання

Якщо скати мають різну довжину, то треба кріпити елементи в кілька рядів. Є ймовірність, що велике скупчення снігу буде перевалюватися через рейки. Тоді кріпляться спеціальні скоби, які монтуються рівномірно по периметру схилу. Кількість додаткових елементів залежить від:

  • кута нахилу покрівлі;
  • виду покрівельного матеріалу;
  • розташування схилу – на тіньовій або сонячній стороні.

Купуючи снігозатримувачі у перевірених продавців, ви страхуєте себе від неякісної продукції. Компанія «Сітібуд» пропонує надійний товар, що пройшов тестування, у процесі якого визначається стійкість конструкції до статичних і динамічних навантажень.

Снігозатримувач: призначення і використання

Для чого потрібні снігозатримувачі

Дах у зимовий період перетворюється на справжній сніговий полігон. І щоб уникнути впливу негативних факторів, встановлюють надійні снігозатримуючі конструкції. Вони необхідні для:

  1. Захисту цілісності даху. Коли крижані брили сходять з поверхні, вони можуть залишити подряпини. В результаті в порожнині утворюється корозія, що робить покриття вразливим.
  2. Виключення падіння важких снігових мас на людей, машини, рослини. Якщо ухил покрівлі перевищує 6 градусів, то, відповідно до будівельних норм і правил II-26-76, обов’язково встановлюється снігозатримувач.
  3. Запобігання пошкодження водостоку. Під вагою снігу водостічні жолоби можуть погнутися, а кронштейни – зламатися.
  4. Захисту покрівельного каркасу від надмірних навантажень. Правильне кріплення і розподіл конструкцій дасть можливість знизити тиск на покриття, а також уповільнить падіння і зменшить при цьому кількість снігових мас.

Снігозатримувач: призначення і використання

Снігозатримувачі дозволяють убезпечити життя людей, вберігають транспорт і роблять використання покрівлі більш функціональним. Відомо багато випадків, коли робітники лагодили покрівлю і через необережність зривалися вниз. Однак їх рятувало те, що вони встигали вхопитися за снігозатримувачі, встановлені на даху. В результаті все закінчувалося добре.

Схожі статті