Снігозатримувач: призначення і використання | Ситибуд статья на сайте Citybud

Снігозатримувач: призначення і використання

Сучасна конструкція будинку не може обходитися без снігозатримувача. Це один з основних елементів безпеки, розташований на даху. До його функцій відноситься гальмування снігу, який скочується вниз по похилій покрівлі. Таке лавиноподібне сходження може бути травмонебезпечним для людей і тварин, а також воно здатне завдати шкоди майну. Дуже часто через сніговий зсув страждає покрівельне покриття, яке господар буде змушений міняти. Тому правильне розташування снігозатримувачів на даху дозволить уникнути зайвих грошових витрат і поліпшить експлуатацію. Адже затриманий сніг створює додаткову теплову та звукову ізоляцію, що можна розцінювати, як значну перевагу.

Особливості снігозатримуючих конструкцій

Схід снігових мас з дахів є справжнім лихом (особливо під час відлиги). Ходити під такими будинками небезпечно. Тому в більшості європейських країн будівлі, які не обладнані відповідними затримувачами снігу, не підлягають страхуванню. Найнебезпечніше, коли залишаються без перешкоджаючих споруд металеві покрівельні поверхні – металочерепиця або профнастил. Обов’язково слід встановлювати снігозатримувачі на кожному рівні багатосекційних дахів або над мансардними вікнами.

Встановлювати снігозатримувачі на дах можна декількох видів: ґратчасті або трубчасті. Їх сумарна висота становить 200 мм. Особливу увагу необхідно приділити кріпленню, так як інакше виникнуть проблеми. Наприклад, при недотриманні кроку між опорами конструкція може поламатися.

Якщо скати мають різну довжину, то треба кріпити елементи в кілька рядів. Є ймовірність, що велике скупчення снігу буде перевалюватися через рейки. Тоді кріпляться спеціальні скоби, які монтуються рівномірно по периметру схилу. Кількість додаткових елементів залежить від:

  • кута нахилу покрівлі;
  • виду покрівельного матеріалу;
  • розташування схилу – на тіньовій або сонячній стороні.

Купуючи снігозатримувачі у перевірених продавців, ви страхуєте себе від неякісної продукції. Компанія «Сітібуд» пропонує надійний товар, що пройшов тестування, у процесі якого визначається стійкість конструкції до статичних і динамічних навантажень.

Для чого потрібні снігозатримувачі

Дах у зимовий період перетворюється на справжній сніговий полігон. І щоб уникнути впливу негативних факторів, встановлюють надійні снігозатримуючі конструкції. Вони необхідні для:

  1. Захисту цілісності даху. Коли крижані брили сходять з поверхні, вони можуть залишити подряпини. В результаті в порожнині утворюється корозія, що робить покриття вразливим.
  2. Виключення падіння важких снігових мас на людей, машини, рослини. Якщо ухил покрівлі перевищує 6 градусів, то, відповідно до будівельних норм і правил II-26-76, обов’язково встановлюється снігозатримувач.
  3. Запобігання пошкодження водостоку. Під вагою снігу водостічні жолоби можуть погнутися, а кронштейни – зламатися.
  4. Захисту покрівельного каркасу від надмірних навантажень. Правильне кріплення і розподіл конструкцій дасть можливість знизити тиск на покриття, а також уповільнить падіння і зменшить при цьому кількість снігових мас.

Снігозатримувачі дозволяють убезпечити життя людей, вберігають транспорт і роблять використання покрівлі більш функціональним. Відомо багато випадків, коли робітники лагодили покрівлю і через необережність зривалися вниз. Однак їх рятувало те, що вони встигали вхопитися за снігозатримувачі, встановлені на даху. В результаті все закінчувалося добре.

Схожі статті