Захищаємо дах від грибка та гнилі

Будівництво дому, його ремонт – витратний і трудомісткий процес. Тому, якщо ви плануєте це або почали роботи, перевірте проект у деталях. Зробіть усе так, щоб черговою перебудовою займались уже наступні покоління. Не думайте, що надійність будівлі, її довговічність залежать лише від якості матеріалу та кваліфікації будівельників. Багато що визначається первинним проектом. Якщо в ньому передбачено крапельник на дах, не поспішайте відмовлятися, мотивуючи зайвими витратами.

На міцність, довговічність будівлі впливають різні фактори. Один з них – волога. Будівельні суміші, дерев’яні деталі особливо чутливі до води. А основні її джерела – дощ, розталий сніг, конденсат. Ще до того, як покладено фінальне покриття, потурбуйтеся про гідроізоляцію та ефективне відведення води. Так, крапельник для бітумної черепиці повинен обов’язково опинитися зверху шару підкладних матеріалів та під карнизною черепицею. Тільки на неї можна стелити м’яку покрівлю.

Захищаємо дах від грибка та гнилі

Маючи якісні матеріали, інструмент, навички, крапельник поставити вдасться й самому. Проте безпечніше завдання доручити спеціалістам.

Призначення крапельника

Це металева планка з кількома загинами. Один потрібен для герметичного кріплення, інші – для відведення води. Виготовляють її з тонколистового металу, покритого захисним полімерним шаром. Його підбирають з урахуванням кольору покрівлі: одного тону або контрастний. Багатофункціональність цієї деталі робить її необхідною:

 1. Крапельник на покрівлі – головний інструмент у боротьбі з дощовою або талою водою, яка не хоче стікати на землю, до системи водостоку або задувається під дах поривами вітру. Покрівельна планка забезпечить правильне спрямування потоку, зупинить зусилля вітру.
 2. Дизайн планки може покращити вигляд будови, але аж ніяк не зіпсувати його.
 3. Крапельник для даху також зміцнить покрівлю.

У сукупності ці властивості створять умови для подовження життя будівлі в цілому: не зігниє дах, не вкриється пліснявою фасад, не розмиється вимощення.

Захищаємо дах від грибка та гнилі

Додатково крапельник для металочерепиці приглушує шум під час негоди, а також знижує вплив вітру на металеві листи покрівельного покриття.

Способи контролю руху води з даху

За специфікою встановлення та конструктивними особливостями крапельник для покрівлі буває двох видів:

 1. Карнизний. Застосовується під усі види покрівельного покриття. Має згини для створення стоку та регулювання напрямку потоку.
 2. Фронтонний – обов’язковий крапельник для м’якої покрівлі. Металевий лист вигнутий таким чином, щоб створити обмежувач водного потоку. Він змінює напрямок води й водночас грає роль лиштви фронтонного краю.

Вид матеріалу покрівлі не впливає на вибір покрівельних водовідвідних планок. Він лише певною мірою корегує монтаж крапельника.

Захищаємо дах від грибка та гнилі

Технологія встановлення

Підготуйте необхідні інструменти. Без цього встановлення крапельника неможливе. Для роботи знадобляться:

 • оцинковані покрівельні цвяхи або саморізи;
 • ножиці для металу;
 • молоток, а для саморізів – шуруповерт.

Захищаємо дах від грибка та гнилі

Карнизну планку з крапельником можна встановити самостійно, без помічників. У такому разі треба точно знати послідовність виконання роботи, а також передбачити безпеку її проведення:

 1. Монтаж можна розпочинати після того, як закріплено водостічний жолоб, якщо його передбачено, та змонтовано лобову дошку.
 2. Встановлення крапельника під металочерепицю роблять на дошки обрешітки. Не забудьте перед цим зняти транспортувальну плівку з пластини.
 3. Перші кріплення фіксуються на відстані близько 50 см один від одного. Фінальний крок – максимум 15 см. Звис повинен спрямовуватися до жолобу. Цвях простіше забивати, якщо попередньо молотком зробити вм’ятини за розміткою.
 4. Листи з’єднують нахлистом. Він повинен бути не меншим за 2 см. Щоб не різати метал, не бійтесь робити його великим. Головне – не залишайте просвіти. Перевіряйте щільність прилягання.
 5. Фронтальний крапельник під бітумну черепицю накладається на покрівельну мастику вздовж краю карнизу (самий низ скату). Кріплення встановлюють у шаховому порядку на відстані 10 см. Необхідно також потурбуватись про акуратний стик у місці з’єднання з відрізком карнизного крапельника. Один із способів, коли перший елемент монтується нахлистом на вже встановлений карнизний.

У результаті монтажу крапельника не повинна постраждати вентиляція даху. У такому разі цінність цього елементу різко знизиться.

Захищаємо дах від грибка та гнилі

Висновки

Встановлювати захист від вологи різного походження необхідно. Провести монтаж крапельника після того, коли покрівля готова, навряд чи вдасться. Врахуйте це, плануючи будівництво або ремонт.

Схожі статті