Як вибрати бітумну черепицю

Гнучка черепиця — сучасний затребуваний матеріал зі світовою популярністю. Її вважають за краще численні переваги, що перевершують керамічне традиційне покриття для покрівлі. На вибір бітумної черепиці, яка представлена на ринку в широкому асортименті, впливає багато факторів. В цілому виріб повинен бути привабливим, герметичним, ідеально виконувати своє призначення в різних кліматичних умовах. На вибір м’якої покрівлі також впливає компанія – виробник, це той випадок, коли виріб необхідно купувати у лідерів ринку.

Як вибрати бітумну черепицю

Недорогий бітумний матеріал від невідомих фірм має тільки одну перевагу — низьку ціну. Всі інші його характеристики будуть сильно поступатися. Гнучке бітумне покриття промерзає, тріскається і руйнується протягом декількох років. У підсумку доведеться знову витрачати фінанси на переробку даху, тому набагато вигідніше придбати м’яку покрівлю від перевіреного бренду з гарантією якості.

Структура виробу

Черепицю виготовляють в основному з двох видів бітуму: окисленого і СБС-модифікованого. Перший варіант отримують з природної маси за допомогою штучного старіння і подальшого нагрівання. Бітум не взаємодіє з киснем і не виділяє шкідливих речовин при нагріванні. Такий вид використовується в будівельних роботах частіше завдяки якості зчіпки і доступної вартості. Вироби з окисленого бітуму добре підходять для місцевості з м’яким кліматом без різких перепадів температури.

Вибір м’якої черепиці з модифікованої речовини оптимальний при роботах в холодну пору року. Такий виріб має підвищений ступінь еластичності, стійко і до морозів, і до спеки. Гнучка покрівля використовується в умовах різкого перепаду температур в регіонах з холодним кліматом. Обидва варіанти черепиці з різних типів бітуму мають складну структуру, яка складається з таких шарів:

  • основа — стеклохолст або органічна целюлоза;
  • кілька прошарків бітуму;
  • верхнє покриття з кремнієвої або базальтової крихти;
  • самоклеючий бітумно-полімерний шар.

Міцність бітумного виробу залежить від товщини армуючої основи. Дані про цей параметр вказані в технічних характеристиках виробника. Оптимальне число має становити від 100 до 125 г / м2. Від щільності основи залежать також товщина гонта і кількість нанесеного бітуму. У разі багатошарової черепиці цей показник збільшується в 2 або 3 рази.

Верхнє покриття або посипання необхідна для декоративної і захисної мети. Головне ж завдання крихти — максимальне заповнення поверхні гонта і надійне зчеплення. Якісне бітумне виріб має рівномірне і щільне нанесення без осипання грануляту. Коли виникає питання, яку м’яку покрівлю вибрати, варто звернути увагу на дане покриття. Поширений варіант крихти — базальт. Він характеризується міцністю, додатково захищає матеріал від ультрафіолету і механічних пошкоджень, а також має багату колірну гамму.

Переваги матеріалу

Щоб визначитися, яку бітумну черепицю вибрати, потрібно знати, що виріб має багато різних форм. М’яка покрівля складається з окремих елементів-Гонтів, які нарізаються прямокутниками, ромбами та іншими різноманітними формами, що відповідають за загальний декоративний вигляд.

Як вибрати бітумну черепицю

Забарвлення також може бути будь-який, в тому числі має кілька відтінків.

Експлуатаційні характеристики важливі, але декоративність грає не останню, а часто і вирішальну роль при виборі гнучкої черепиці. Даний матеріал володіє:

  • простий укладанням і транспортуванням;
  • можливістю облаштувати покрівлю найскладнішої конфігурації;
  • мінімальними відходами після закінчення робіт;
  • високим ступенем тепло – і звукоізоляції;
  • здатністю прослужити понад півстоліття без зміни зовнішнього вигляду;
  • екологічною безпекою;
  • діелектричними властивостями;
  • стійкістю до вогню, спеки, морозів, ультрафіолету, гниття, грибків.

Плоскі гонти мають невеликий розмір, вони укладаються на дахах котеджів, комерційних будівель, громадських будівель і особливо підходять для складних дахів. Для того щоб правильно вибрати бітумну черепицю, потрібно звернути увагу на бренд, що випускає її.

Виробники черепиці

Серйозні компанії дорожать своєю репутацією і не дозволять собі допустити будь-які помилки у виробництві. Продукція відомих брендів проходить ретельний контроль і всілякі перевірки на кожному етапі. Компанії використовують сучасні технології і створюють бітумні вироби з урахуванням різної купівельної спроможності.

Як вибрати бітумну черепицю

При виборі м’якої черепиці можна помітити, що продукція в низькій ціновій категорії мало відрізняється від ексклюзивних марок. Вона буде мати знижені технічні показники і більш простий зовнішній вигляд.

Для того щоб знати, яку гнучку черепицю вибрати, потрібно орієнтуватися на перевірені бренди:

  • Ico-виробник має кілька колекцій різних колірних гам і форм Гонтів;
  • Katepal — виробник з Фінляндії, який працює вже більше 70 років;
  • Shinglas — бренд, що пропонує широкий модельний ряд продукції з європейською якістю;
  • Tegola-італійська компанія, що має кілька заводів в різних точках світу;
  • Ruflex — широкий спектр покрівельних матеріалів, які відрізняються оптимальним співвідношенням ціна/якість.

Більш докладно про ці та інші популярні марки можна дізнатися на сторінках нашого сервісу. Якщо ви сумніваєтеся, що вийде самостійно правильно вибрати м’яку черепицю, то ми завжди прийдемо на допомогу. Наші консультанти більш докладно розкажуть про виробників, нюанси модельного ряду бітумної черепиці кожного бренду, технічні параметри всіх компонентів при виготовленні. Ми пропонуємо тільки сертифіковану продукцію від лідерів ринку, в якості якої абсолютно впевнені.

Схожі статті