Як правильно укласти профнастил
Монтаж профнастилу вимагає знань певних технологій, які може освоїти практично будь-яка людина. Профільований лист з металу відрізняється міцністю, простотою обробки, доступною ціною. Покрівля з даного матеріалу має високий термін служби і виконує всі свої функції тривалий період. Якісний монтаж профнастилу на дах можливо виконати самостійно, якщо чітко слідувати інструкції.
Вибір металопрокату
Такий матеріал підходить для облаштування даху з кутами скатів більше 12°. Укладання профнастилу можлива для меншого кута, але необхідно додатково герметизувати стики листів. Також вертикальний нахлест проводиться в дві хвилі.
Матеріал являє собою гофровані листи стали з покриттям з цинку або спеціального полімеру. Деякі моделі мають канавки для відводу води, додаткові ребра жорсткості. Сучасний матеріал відповідає всім технічним і естетичним нормам, тому відмінно підходить для покриття дахів. Перед монтажем покрівельного профнастилу необхідно зробити доцільний вибір цих елементів, відштовхуючись від параметрів даху, кліматичних умов. Слід звернути увагу на маркування виробів.
Висота хвилі, період її повторення і товщина виробу залежать від марки:
- покрівельний — Н;
- стіновий — СС;
- універсальний — НС, СС.
Додатково застосовуються цифри, що означають висоту хвилі-чим вона вище, тим більше жорсткість. Виходячи з цих параметрів, вибирається металопрофіль для дахів з різними скатами. Рекомендується купувати вироби з товщиною від 0,8 мм і вище і висотою гофри від 21 мм. Для великого кута схилу походить матеріал марки С-8, С-25, НС-35. Чим вище ці значення, тим для меншого кута підходить профіль. Всі існуючі моделі сталевих профілів мають широкий діапазон довжини, ширини і товщини, що дозволяє зробити оптимальний вибір.
Монтаж металопрофілю
Загальні правила того, як правильно укладати профнастил на дах, включають підготовку, саму роботу, нюанси облаштування димаря і інших елементів. На самому початку необхідно ознайомитися з вимогами безпеки.
Монтаж покрівлі з профнастилу здійснюється після проведення робіт по тепло – і гідроізоляції. На кроквяний каркас набивається решетування з відстанню між елементами, яка залежатиме від марки сталевих листів і навантаження, які вони повинні витримувати. Перед облаштуванням покрівлі з металопрофілю встановлюються добірні деталі: водостічний жолоб, карнизна планка. Коник зазвичай встановлюється після всіх робіт.
Загальна інструкція з монтажу покрівлі з профнастилу:
- Розмічається горизонталь перед укладанням, використовуючи теорему Піфагора.
- Кріплення першого листа починається з кута внизу даху, рухаючись від карниза до коника.
- Монтаж профнастилу здійснюється по одному елементу, укладаючи внахлест наступний. При відсутності гумової прокладки проводиться нахлест на дві хвилі. Його величина обернено пропорційна величині кута ската.
- При вертикальному накладенні листів перекриття має становити від 200 мм.
- Кріплення саморезов проводиться в нижню хвилю в кількості 7-8 штук на 1 м2 профілю. Краще, щоб вони знаходилися в одній площині — це додасть естетики.
Для пристрою даху з профнастилу необхідно також знати технологію кріплення матеріалу. Крайні листи фіксуються одним саморізом з ущільнювальної шайбою з розташуванням в середині вільної кромки. Потім кладеться сусідній профіль і кріпиться точно так само. Після укладання трьох або чотирьох елементів вони вирівнюються по карнизу.
Укладання профнастилу на дах супроводжується фіксацією саморізів: у поздовжньому напрямку через кожні півметра — на гофре листа, у вертикальному — на западині. Застосування спеціальних ущільнювачів з клейкою смугою дозволить усувати щілини, що утворюються при приляганні профлиста до загальної конструкції. Також вони знижують гучність металу і підвищують ступінь теплоізоляції. По завершенні облаштовуються складні місця: вихід труб вентиляції, димоходу, примикання до стін інших будівель.
Підготовчі роботи
Акуратний монтаж даху з профнастилу залежить і від попередніх дій з металопрофілем. Перед їх початком готується майданчик на землі, де будуть вимірюватися і різатися вироби. Найкраще планувати роботи в маловетренную погоду.
Інструкція по монтажу профнастилу на дах обов’язково включає використання спеціального будівельного інструменту:
- вимірювальні прилади, рівень, маркер;
- рукавиці для захисту рук від гострих країв листів;
- взуття з нековзною підошвою;
- саморізи з прокладками;
- шуроповерт, електролобзик або ножиці по металу;
- пістолет з герметиком.
Роботи по влаштуванню покрівлі з профнастилу не вимагають зварювання. Після різки виробів рекомендується обробити зрізи складом проти корозії для продовження терміну служби покриття.
Оформлення труби і коника
Коник кріпиться через хвилю на верхнє ребро даху оцинкованими елементами з кроком 25 див. Між ним і профнастилом необхідний ущільнювач для того, щоб опади у вигляді дощу і снігу не потрапляли під коник.
Щоб правильно укласти профнастил на дах навколо димоходу, необхідно:
- оформити покрівлю повністю, за винятком верхньої частини, що йде від труби;
- на покладений нижче лист приклеїти ущільнювач і нанести герметик;
- спеціальну планку примикання обрізати і зігнути за формою труби;
- лист укласти впритул до димоходу частково на ущільнювачі і зафіксувати;
- планку саморізами прикріпити до профнастилу;
потім укласти листи на верхню частину покрівлі за димоходом і повторити кроки з планкою.
Ви ознайомилися з зразковим планом і загальними рекомендаціями про те, як укласти профнастил. Після всіх робіт необхідно прибрати сміття і обробити складом покриття. Оновлювати його потрібно щорічно, це дозволить зберігати його естетику і продовжити термін експлуатації. Щоб покрівля з профлистів вийшла гарантовано надійною і ефективно виконувала своє призначення, варто довірити укладку професіоналам з великим досвідом роботи в цій сфері.