Як правильно укладати металочерепицю

Як правильно укладати металочерепицю

Монтаж металочерепиці отримав славу нескладного процесу. Якщо ретельно підготуватися, то зробити це можна навіть поодинці. Особливо вигідно так працювати, коли належить покрити гараж, сарай або інше підсобне приміщення невеликої площі. Навіть не знаючи, як стелити металочерепицю, освоїти технологію неважко, якщо відповідально підійти до питання. Тому починати підготовку потрібно з моменту виникнення ідеї про самостійне облаштування даху. Для цього буде потрібно загальна інструкція по монтажу металочерепиці. Переконавшись, що робота вам по плечу, можна приступати до поетапного виконання задуманого. Але все ж, щоб укладання металочерепиці пройшла без пригод, краще підстрахуватися і залучити до процесу, якщо не фахівця, то хоча б додаткові руки.

Підготовчі роботи

I. Набір інструментів.

Вивчивши, як укладати металочерепицю, виберіть її вид. Знаючи якість: товщину шарів, тип полімерного покриття, можна правильно вибрати інструментарій:

Ножиці:

  1. важільні по металу (ліві і праві);
  2. електричні вирубні, ножові або шліцьові.
  3. Ножівка по металу.
  4. Електролобзик.
  5. Насадка на електричний дриль для різання металочерепиці.
  6. Монтажний ніж.
  7. Саморізи і шуруповерт під них.

Молоток.

Знадобляться також: рулетка, маркер, довга рейка, балончик фарби для обробки обрізних країв.

Ніколи не вносите в список болгарку з абразивним колом. Такий спосіб різання завдасть непоправної шкоди захисним шарам металочерепиці, що неминуче викличе корозію.

Крім інструментів, обов’язково потрібно підготувати спецодяг.

II. Заміри і розрахунки.

Монтаж покрівлі з металочерепиці пройде швидко, без затримок, якщо всіх матеріалів буде достатньо. Необхідно прорахувати кількість:

  • саморізів для кріплення (6-7 шт. на кв. метр);
  • добірних елементів: планки ендови, карниза, примикання, торцева; коник; заглушка; снігозатримувачі. При стандартній довжині 2 м робоча складе 1,9 м. Довжину ската або коника потрібно поділити на це число.
  1. Кількість листів металочерепиці можна розрахувати декількома способами:
  2. Скористатися калькулятором, запропонованим на сайті продавця.
  3. Замовити послуги виїзного фахівця, навіть якщо вирішили провести монтаж металочерепиці своїми руками.

Застосувати перевірені формули розрахунку.

Для одно-двосхилим покрівлі це зробити простіше. Досить знати покривається площа (S=a·b) з урахуванням карниза, розміри листів, вертикальний і горизонтальний нахлести. Відходи будуть мінімальними.

Деталі складного даху можуть мати різну форму, відповідно якої і доведеться різати листи. Фахівці для розрахунків застосовують професійні програми. В іншому випадку доведеться скористатися міліметрової папером і скрупульозно прорахувати розміри кожної деталі.

Якщо є димохід, то доведеться подбати про обведення, що також потрібно врахувати при розрахунках. Загальна площа матеріалу виявиться більше розміру скатів. Цифри будуть точними, якщо накреслити схему даху і нанести на неї числа вимірів.

III. Нарізка металочерепиці

Працювати необхідно в захисних рукавицях. Різати по розмітці. Швидше це зробити електрообладнанням. Хоча вибір залежить від навичок, характеристик листів, форми ліній.

Але загального правила варто дотримуватися всім: видалити металеві тирсу, оглянути місця різу і при видимих пошкодженнях оцинковки обробити спеціальною фарбою. Її ж застосовують для зафарбовування подряпин на листах. Тому колір повинен бути в тон черепиці.

Монтажні роботи

Якщо дах криється на роки, то перш ніж укласти металочерепицю, потрібно потурбуватися про тепло-, звукоізоляції і вентиляції. Кріплять листи на дерев’яну обрешітку.

Укладання металочерепиці своїми руками починається з їх підйому на дах. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити полімерне покриття. Для цього зазвичай монтується дерев’яна конструкція з дощок і брусків, по якій можна навіть поодинці затягнути лист. Кріпиться металочерепиця саморізами, які угвинчуються шуруповертом з насадкою під конкретний вид кріплення. Увійти він повинен під прямим кутом, не пошкодивши захисного шару металевої черепиці. Його не можна закручувати до упору. Але зазор також не повинен бути великим, досить 0,5–1 мм. У місцях перехлеста саморіз вкручується відразу в два шари. Місце кріплення повинно знаходитися між гребенями.

Кріпити металочерепицю необхідно відповідно до підготовленої схеми, дотримуючись розмірів нахлестов. Перший лист вирівнюють по карнизу і торцю. Його фіксують одним саморізом. Решта вирівнюються по ньому, зберігаючи довжину карниза однаковою. Вона залежить від кута ухилу і навантаження на покрівлю в зимовий період. Тільки скріпивши між собою 3-4 листа, можна почати фіксувати блок до обрешітки. Це дає можливість рівно і правильно укласти металочерепицю.

Техніка безпеки

Працювати на даху можна у взутті з м’якою підошвою. Наступати на листи металочерепиці небажано, в якості опори використовуються деталі обрешітки. Але при необхідності на міцну черепицю можна наступити в області прогину хвилі.

Не можна приступати до роботи, не вивчивши інструкції, де зазначено, як укласти металочерепицю. Для цього варто скористатися матеріалами виробника, який інструктує, як кріпити металочерепицю в залежності від товщини і профілю. Допоможе також консультація представників магазину. Можна уважно подивитися відео в інтернеті про те, як покрити дах металочерепицею.

Схожі статті