Вибираємо, що краще: металочерепиця і бітумна черепиця
Вибір матеріалу для покрівлі потрібно приділити багато уваги, оскільки монтаж — процедура дорога і виконується на довгі роки. При цьому важливі естетичні властивості і рівень комфорту експлуатації будинку з новим дахом. Вибрати, що краще, означає Знайти варіант, відповідний ідеально у всіх аспектах.
Сьогодні досить широко застосовується металочерепиця. Наскільки ефективно її використовувати-детально вивчимо в цій статті. Для порівняння пропонуємо розглянути варіант використання бітумної черепиці. У цього матеріалу багато переваг. Можливо, для вашого будинку краще м’яка покрівля?
Порівняння властивостей і характеристик
Металочерепиця являє собою сталеві листи із захисним покриттям. На них видавлений профіль, який отримують штампуванням холодним способом. Він нагадує натуральні глиняні жолобчасті пластини. Вирішити, яка металочерепиця буде краще виглядати в якості покрівлі маленького будинку або котеджу, не буде проблемою. На ринку представлений матеріал різних відтінків і текстур. Що стосується властивостей і характеристик металочерепиці, можна відзначити наступні:
- міцність;
- надійність;
- пожежобезпечність;
- невелика питома вага;
- привабливий зовнішній вигляд;
- стійкість до корозії;
- довговічність.
Бітумна черепиця-це м’який покрівельний лист на основі скловолокна, покритий дрібними фракціями кам’яної крихти. На дах укладається не цілий пласт, а гонти різної форми. Якщо ви думаєте, що вони бувають тільки прямокутної форми, то радимо краще вивчити поставляється на ринок матеріал. Листи бітумної черепиці нагадують фігури:
- ромб;
- шестигранник;
- овал;
- паралелепіпед;
- багатокутник.
Кожна з них може надати неповторний вигляд даху будинку. Підібрати форму, яка підійде краще, допоможе архітектор або дизайнер.
Характеристики та властивості бітумної черепиці:
- мала маса;
- стійкість до атмосферних впливів;
- шумоізоляція;
- низька теплопровідність;
- довговічність;
- стійкість до деформацій;
- незаймистість.
Головна перевага цього матеріалу-йому не страшні вітри і урагани. Бітумна черепиця залишиться на даху після природних катаклізмів.
Оцінка складності монтажу
Укладання металочерепиці можлива на дахи з прямими скатами простої форми. Обов’язково враховуйте кут нахилу стропил. При його мінімальному значенні матеріал краще не використовувати. Металочерепицю монтують на неплошную обрешітку. Монтаж проводиться з ретельної вивіркою. Врахуйте, що для покрівельних конструкцій складної форми потрібно купувати листи з запасом, так як буде багато відходів.
М’яку черепицю допустимо кріпити тільки на суцільну основу. Для цього на даху укладаються листи OSB. Деревно-стружкові або інші плити краще не використовувати. Вони будуть гнити і покрівля швидко прийде в непридатність. При монтажі бітумної черепиці не залишається відходів, що є істотною перевагою в плані економічної вигоди. Що стосується конфігурації покрівлі, вона може бути різноманітною. Укласти бітумну черепицю навіть на купольний дах не буде проблемою для будівельників.
Різниця в ціні
Вартість матеріалу — це перше, на що звертають увагу споживачі. Якщо порівнювати ціну за один квадратний метр металочерепиці і бітумної черепиці, слід зазначити, що вони знаходяться в одній категорії. Вибирати, що краще в цьому питанні, складно. Швидше, потрібно враховувати у скільки обійдеться покупка додаткових матеріалів, необхідних для облаштування обрешітки і підготовки підстави. Далі до уваги беруть вартість монтажу. Скільки візьмуть підрядники — краще консультуватися з менеджером фірми, що надає подібні послуги.
Витрати, які потрібно включити в бюджет, пов’язані з доставкою матеріалів. Підвезення бітумної черепиці може обійтися дешевше. Процедура навантаження-вивантаження проводиться без використання спеціальної техніки. А ось для підйому металочерепиці може знадобитися маніпулятор. Це залежить від довжини листів, які нарізаються в розмір крокв з урахуванням виступу.
Яка покрівля краще — обгрунтований висновок
Чим краще крити дах будинку — вирішувати тільки власнику. Як бачите, враховувати потрібно безліч нюансів. В одному випадку оптимальний варіант — монтаж металочерепиці. А для деяких конструкцій підійдуть тільки бітумні гонти.
Щоб реновацію покрівлі не довелося проводити в недалекому майбутньому, рекомендуємо врахувати наступні аспекти. Бітумна черепиця підходить у випадку:
- необхідності звуко – і теплоізоляції;
- укладання на фігурні підстави(складна геометрія покрівлі);
- частих природних катаклізмів, великий вітрового навантаження в зоні розташування будови.
Металочерепицю краще вибрати, якщо:
- покрівля має просту конструкцію;
- будинок знаходиться поза зоною дії вітрів, ураганів;
- проводиться реновація покрівлі з шиферу.
Для заміни азбестоцементних хвильових листів металочерепиця підходить найкраще, якщо решетування не вимагає заміни. У разі укладання бітумної черепиці на скати потрібно буде укласти листи OSB, про що йшла мова вище.
Підбирайте матеріал, враховуючи всі нюанси, і у вас не виникне проблем з покрівельним покриттям протягом 30-50 років. Який з них краще саме у вашому випадку, вирішувати потрібно після проведення ретельного аналізу, акцентуючи увагу на наведених параметрів.