Вибір товщини металочерепиці

Вибір потрібної товщини металочерепиці

Щоб покрівля була надійною і добре захищала дах від погодних факторів і пошкоджень, велике значення має правильна товщина металочерепиці. Надто тонкий або товстий матеріал не зможе справлятися зі своїми завданнями. Найчастіше металочерепицю виготовляють зі сталі товщиною 0,4-0,6 мм. з метою економії багато підрядників використовують мінімальні параметри. Вони не підходять для облаштування хорошої міцної покрівлі. Однак і занадто товста черепиця незручна в експлуатації. Кожен тип створений для конкретної мети.

Вибір товщини металочерепиці

Вибір продукції з параметрами 0,35–0,4 мм

Металочерепиця товщиною 0,35 дуже тонка. Вона не розрахована на створення міцного покриття даху. Така продукція підійде максимум для укладання покрівлі в якості декоративного елемента всередині торгового центру чи іншої будівлі. Вона не в змозі витримувати вплив погодних факторів.

Вибір продукції, товщина якої дорівнює 0,4 мм, виправданий тільки для облаштування фальш-покрівлі або декоративного козирка, на якому не будуть накопичуватися снігові маси. Якщо скат має довжину більше 2,5 м, його складно закрити одним листом. Матеріал дуже просто пошкодити при підйомі і укладанні.

Вибір товщини металочерепиці

Вироби 0,45 мм

Це відповідна товщина металочерепиці для даху, що має кут більше 30 градусів. Якщо ухил менше, матеріал не зможе витримати снігові навантаження. Під час монтажних робіт продукція досить легко пошкоджується. Через це виникає ризик деформації листів, внаслідок чого їх стики можуть не зійтися.

При виборі цього показника пам’ятайте про наступні моменти:

  • крок обрешітки повинен збігатися з довжиною хвилі металочерепиці. Найчастіше вона становить 350 мм;
  • черепиця повинна спиратися на дерев’яну підконструкцію тільки нижньою точкою прогину хвилі. З цієї причини не має сенсу створювати обрешітник з метою підвищення несучих здібностей матеріалу. Також безглуздий з метою економії вибір тонкої металочерепиці. Її іноді купують при бажанні компенсувати втрату необхідної жорсткості за допомогою суцільного обрешітника.

Матеріал повинен бути міцним і здатним витримувати снігові навантаження і вплив атмосферних опадів.

Вибір товщини металочерепиці

Вибір виробів 0,5–0,55 мм

Ця товщина металопрофілю об’єднується в одну групу. Показники такого матеріалу дуже схожі між собою. Вибір металочерепиці виправданий, якщо потрібна продукція, здатна добре тримати форму. Вона не деформується в процесі монтажних робіт, транспортування, підготовки до створення покрівлі.

Вибір такої черепиці доречний для даху з будь-яким кутом ухилу (мінімум 14 градусів).

Продукція з товщиною, яка дорівнює 0,5 мм, більш вигідна в покупці, оскільки її ціна нижча, ніж на профіль з показником 0,55 мм Другий варіант рідко можна зустріти в продажу.

Металева черепиця з товщиною 0,6 мм

Це дуже рідкісна товщина покрівлі, яку складно знайти на ринку. Найчастіше верстати для виробництва металочерепиці розраховані на показник 0,45–0,5 мм Нечасто компанії перебудовують обладнання заради виготовлення матеріалу товщиною 0,6 мм для одиничних замовлень. В результаті при виборі цього параметра є ризик отримати металочерепицю, яка не до кінця відформована із залишковою напругою металу. При цьому стики листів будуть видимими, і зробити їх непомітними досить складно.

Вибір товстої черепиці ускладнює її укладання, тому доведеться докласти додаткових зусиль для компенсації нерівностей. Зовні таке покриття буде виглядати неакуратно.

Враховуючи особливості продукції, оптимальним буде вибір металочерепиці, яка має товщину 0,45–0,5. Вона підходить для облаштування більшості покрівель, проста в укладанні і естетично виглядає.

Важливо купувати товари перевірених виробників, які вказують точні характеристики своїх виробів. У цьому випадку вони будуть зручні в експлуатації, стійкі до пошкоджень і відрізнятися привабливим зовнішнім виглядом. В результаті будівля виглядає акуратно і буде захищена від впливу зовнішніх факторів.

Схожі статті