Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Освоєння ділянки починається з установки огорожі. Навіть на етапі будівництва конструкція необхідна, щоб мати можливість спокійно виконувати роботу і уникнути візиту непроханих гостей. Оптимальний варіант в цьому випадку — встановити паркан з профнастилу своїми руками. Конструкцію можна звести за кілька днів. Бригада підрядників впорається із завданням швидше, але послуги доведеться оплачувати.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Хочете побудувати паркан з профнастилу на дачі, але хвилюєтеся, що листи можуть зняти в період вашої відсутності? Це помилка. Сьогодні для установки металопрофілю використовується сучасна антивандальна фурнітура. Її неможливо зняти без спеціального інструменту. Тому можна без побоювань захищати будь-яку територію з метою позначення кордонів, збереження особистого майна, захисту від несанкціонованого вторгнення. Дочитавши статтю до кінця, ви дізнаєтеся, як зробити паркан з профнастилу самостійно.

Етапи монтажних робіт

Для початку продумайте конструктивну схему огорожі з металопрофілю, проведіть виміри ділянки по периметру. Не буде зайвим створення креслення, щоб точно прорахувати витрату матеріалу. Зробити паркан своїми руками з профлиста можна. Для початку рекомендуємо розрахувати, скільки секцій в ньому буде, яку відстань потрібно відступати між опорними стовпами. Пропонуємо ознайомитися з варіантами конструктивного виконання:

  • фундаментний. Підходить в якості фасадного огородження з профнастилу, установка якого виконується для постійного користування;
  • опорний. Застосовується в якості тимчасової споруди, наприклад, навколо будівельного майданчика, не вимагає великих фінансових і тимчасових витрат;
  • секційний. Монтується для додання естетичного вигляду. Монтаж профнастилу на паркан в цьому випадку здійснюється на поперечні металеві балки, які кріпляться до опорних стовпів.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Перевага використання металопрофілю в будівництві в тому, що його допустимо комбінувати з іншими матеріалами, наприклад, з кованими елементами. Опорні стовпи виконують з:

  • шлакоблок;
  • цегла;
  • напівблоки;
  • дерево;
  • сталевого прокату будь-якого перетину.

Враховуйте призначення конструкції, а потім приступайте до проектування і планування покупок, щоб зробити паркан з профнастилу, який відповідає вашим вимогам.

Вибір матеріалу

До цього питання потрібно підійти відповідально, особливо в тому випадку, коли велику роль відіграють естетичні і функціональні властивості конструкції. Установка паркану з профлиста навколо будівельного майданчика може вестися з використанням листів низької вартості без урахування міцності. Для споруд, які зводяться з метою довгострокової експлуатації, такий підхід не буде правильним. Металопрофіль в цьому випадку потрібно вибирати з високими експлуатаційними характеристиками. Важливу роль відіграє і товщина листа. Адже конструкція повинна витримувати вітрові навантаження без деформацій і зберігати естетичний вигляд протягом багатьох років.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Монтаж паркану з профнастилу допустимо виконувати, використовуючи листи з маркуванням С8, С10, С14, С15, С20. Буквене позначення розшифровується як “стіновий”, а Числове визначає висоту хвилі гребеня. При виборі металопрофілю потрібно враховувати такий момент: чим вище буде споруда, тим міцніше мають бути листи. Цей параметр залежить від товщини сталі і профілю поперечного перерізу.

Установка паркану з металопрофілю-це просто. Для цього не потрібно бути професійним будівельником, достатньо вміння володіти простим інструментами. Щоб виконати роботу, потрібен якісний матеріал, який забезпечить довготривалу експлуатацію конструкції. Купуйте металопрофіль з урахуванням кліматичних умов, характерних для місцевості, технічних характеристик споруди та особливостей ландшафту.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Крім того, потрібно придбати матеріали, які знадобляться для зведення опорної конструкції:

  • цемент;
  • щебінь;
  • пісок;
  • металовироби;
  • кам’яні блоки;
  • сталеві елементи.

Слід врахувати, що для входу потрібно встановити хвіртку, а для заїзду машини — ворота. Не забудьте купити навіси та іншу необхідну фурнітуру і розрахувати метраж металопрофілю для цих деталей огорожі. Перевірте наявність ручного інструменту, який знадобиться при монтажі. Якщо все в порядку, то сміливо приступайте до роботи.

Підготовчі роботи, розмітка території

Установка паркану з профнастилу неможлива без проведення точних вимірювань земельної ділянки. Це необхідно не тільки для того, щоб отримати надійне і красиве огорожу, але і з метою позначення кордонів відповідно до документів. Інакше суперечок з сусідами не уникнути. Тому розмітку потрібно провести досить точно і ще до покупки металопрофілю.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Позначається місце установки першого і останнього опорних стовпів, а потім відстань ділиться на рівні проміжки, визначається, де будуть розташовані інші. У цих місцях викопують ями достатньої глибини (близько 50-70 см, це залежить від висоти майбутньої споруди).

Фундамент і опори

Чи варто встановлювати паркан з металопрофілю своїми руками? Питанням задаються багато, хто ніколи цим не займався, але ж у справі немає нічого складного. Гарантії того, що бригада будівельників виконає все по совісті, ніхто не дасть. Візуально огорожу буде виглядати ідеально, але ж зводиться воно на довгі роки. Тому, якщо є можливість, займіться ним самостійно.

Після того як проведені підготовчі роботи, залишається тільки встановити стовпи опори для металопрофілю і закріпити їх в грунті. Для цього в яму засипаються великі кам’яні фракції і заливають їх цементним розчином. Після застигання можна переходити до наступного етапу — монтажу несучих планок і кріпленню на них металопрофілю. Виконувати цю роботу зручніше удвох.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Якщо ви планували побудувати паркан з профлиста своїми руками фундаментного типу, потрібно по периметру викопати траншею. Її глибина повинна становити 40-50 см. На дно засипають пісок, зверху укладають дренаж з:

  • щебінь;
  • жорства;
  • битої цегли.

Потім це заливають цементним розчином і дають вистоятися протягом 3-4 днів. Після чого збирають опалубку і проводять подальші будівельні роботи. Установка металопрофілю — це останній етап. Для заливки стрічкового фундаменту потрібен бетон. Його можна замішувати самостійно або купити готовий склад з доставкою.

Збірка несучої конструкції і монтаж листів

Після того як установка опорних стовпів завершена, приступайте до подальшої реалізації проекту. Залишається тільки встановити всі елементи, і паркан з профнастилу своїми руками буде готовий. Якщо конструкція буде суцільного типу, то листи металопрофілю кріпляться безпосередньо до стовпів. Так проводиться установка тимчасових огорож навколо будівельних об’єктів.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

На присадибній ділянці робити потрібно інакше. До опорних стовпів приварюються несучі планки ще під час кладки. Це можуть бути куточки, труби, швелери.

Безпосередньо до них вже прикручується на саморізи металопрофіль. Листи вирівнюються за рівнем, щоб не виникало перекосів, і фіксуються з нахлестом в одну хвилю. Для спорудження хвірток і воріт потрібно зварити рамку, яка буде кріпитися до опорних стовпів за допомогою навісів.

Покрокова інструкція по зведенню паркану з металопрофілю

Знаючи, як побудувати паркан з профнастилу, можна виконати роботу самостійно швидко і якісно, не вдаючись до послуг підрядників. Це не займе багато часу, якщо заздалегідь скласти проект, провести розрахунки, підготувати матеріали — металопрофіль, метизи, сталеві елементи, інструмент. В результаті установки ви отримаєте надійний і функціональний паркан, який буде служити кілька десятиліть.

Схожі статті