Металочерепиця: у чому секрет популярності?

Короткий зміст статті:

 • Особливості будови матеріалу.
 • Як проводиться металочерепиця.
 • Які параметри впливають на термін служби даху.
 • Основні переваги використання покриття.

Для домовласників, які вирішили використовувати металочерепицю в якості покрівельного покриття, вкрай важливо розуміти, що крім відмінних зовнішніх характеристик матеріалу, потрібно також ретельно вибирати і його технічні дані. Не всі знають, що на ринку цей вид покриття для даху представлений дуже широким асортиментом і основні відмінності продукції між собою складаються в особливостях конкретних показників роботи, що надалі впливає на термін експлуатації даху з металочерепиці.

Особливості будови матеріалу.

Металочерепиця – це покриття, основним шаром якого є тонколистова сталь. Вона оброблена по обидві сторони з метою поліпшення її характеристик міцності, декоративних і захисних характеристик. Серед складів, які суттєво покращують сталь, варто відзначити ґрунтовку, цинковий і полімерний шар. Саме ці речовини є незамінними при виробництві металочерепиці.

 • Сталь – це найголовніший з шарів металочерепиці і саме він повинен відрізнятися ідеальним складом і відсутністю домішок в металі. Якщо товщина такого виробу достатня, то і металочерепиця буде служити досить довго.
 • Цинковий шар – це той шар, який відповідальний за захист металу від впливу вологи. З огляду на, що дах будинку – це саме та конструкція, яка буде захищати вас від опадів, вона буде дуже вразлива перед їх впливом. Завдяки тому, що цинковий шар запобігає глибокому пошкодження металу і дозволяє уникнути іржі і корозії, термін служби продукції може істотно збільшуватися.
 • Полімерний шар – це не тільки декоративна складова, за ним також закріплені і захисні функції. Саме цей склад дозволяє захистити металеву основу від впливу ультрафіолету, вітру, хімічних реакцій і механічних впливів, а також від їх результатів. Через те, що полімерні шари можуть відрізнятися складом, то і якість служби металочерепиці з різними покриттями також може дещо різнитися.

Як виробляється металочерепиця.

Тепер ви знаєте з яких основних складових проводиться цей затребуваний покрівельний матеріал. Яким же чином простий сталевий лист набуває таку специфічну геометричну форму? Хвилястість поверхні металу виходить після того, як тонколистовая сталь прокочується в спеціальному верстаті. Так простий металевий лист може отримати будь-яку форму профілю, які використовуються найчастіше виробниками металочерепиці. Після того, як метал придбав бажану форму слід етап упаковки продукції і далі вона надходить у продаж.

Насправді процес виробництва металочерепиці можна вважати такою вже складною, і головним доказом є постійне зростання кількості дрібних виробників такого покрівельного матеріалу.

Які параметри впливають на термін служби.

В середньому металочерепиця може прослужити від 15 до 50 років. Такий великий часовий діапазон пояснюється тим, що продукція може мати різні параметри. Які саме з усіх параметрів металочерепиці визначають термін її реальної служби?

 1. По-перше, це товщина сталі. Сталь, яка використовується у виробничому процесі, повинна характеризувати достатньою товщиною листа. Такий товщиною вважається параметр в 0,45 мм. Це золота середина, коли лист матеріалу набуває оптимальний рівень жорсткості і міцності і при цьому вартість матеріалу може бути розумною.
 2. По-друге, оцинковка наноситься шаром різної товщини, що залежить від вмісту цієї речовини в самому захисної шарі. Чим вищий вміст цинку, тим дорожче продукція, тим надійніше рівень її захисту від впливу опадів.
 3. По-третє, не найякісніше полімерне покриття може стати головною причиною передчасної втрати зовнішніх даних покрівлі. Це може бути вигоряння відтінку або навіть поява плям на поверхні даху.

Не можна також не відзначити і той факт, що на термін служби матеріалу і даху в цілому буде впливати якість виконаної укладання металочерепиці та монтаж самої кроквяної системи, що залежить від виконавців-будівельників.

Основні переваги використання.

Багато хто знає, що головні достоїнства металевої черепиці полягають в тому, що:

 • Її можна експлуатувати дуже тривалий час і це за умови, що ремонтні роботи можуть не знадобитися взагалі.
 • Зовнішні дані даху вище всякої похвали, до того ж завдяки продуманій структурі матеріалу вдається досягти збереження насиченого відтінку на протязі всього терміну експлуатації.
 • Вартість облаштування даху при використанні такого покриття можна вважати цілком доступною, а доказом стане порівняння цін на інші популярні види покриттів.
 • Наявність офіційної гарантії – це завжди впевненість домовласника в тому, що дах не потече, що не вигорить, не деформується дахове покриття.

Якісна продукція для вашої покрівлі – це гарантія того, що ваш будинок захищений і надійно облаштований, а всередині панує комфорт, затишок і спокійна атмосфера. Не варто турбуватися, якщо ви не знаєте, як вибрати якісну металеву черепицю. Ви завжди можете звернутися по допомогу до професіоналів і консультантів, які представляють компанії-продавців металочерепиці.

Схожі статті