Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Мансарда — чарівний куточок для відпочинку і розслаблення, наповнений комфортною атмосферою. Але для створення затишку не обійтися без вікон. Вони наповнюють приміщення світлом, підкреслюють стиль кімнати, додають їй шарму. Мансардні вікна — функціональний і декоративний елемент. Які конструктивні особливості вони мають, як здійснюється монтаж і як регулювати потік світла? На ці та інші питання ми відповімо далі.

Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Особливості конструкції та її монтажу

Монтаж мансардного вікна здійснюється в покрівельний скат на рамну конструкцію. Така техніка дозволяє робити отвори на поверхні з різних матеріалів. При цьому забезпечується міцність, герметичність, безпечність. Мансардні вікна на кутових дахах мають такі особливості:

  • вони можуть мати різні варіанти розкривання (горизонтальне, вертикальне і комбіноване). Багато моделей відкриваються, повертаючись по центральній осі. Обертання здійснюється за допомогою фрикційних петель, закріплених з різних сторін стулки;
  • віконна рама виготовляється з натурального дерева або з пластикового профілю. Перші потребують додаткового захисту від вологи та інших зовнішніх факторів. Конструкції обробляються антисептиками, покриваються лаком. Обираючи пластиковий профіль, краще віддавати перевагу три- або чотирикамерним моделям, що мають посилені сталеві елементи;
  • в конструкції мансардного вікна для даху використовуються однокамерні склопакети, які не обтяжують конструкцію. Максимальну термоізоляцію забезпечують варіанти з енергозберігаючим покриттям;
  • для надійної гідроізоляції встановлюється оклад. Він має вигляд водовідвідних жолобів і виготовляється переважно з алюмінію. Але для даху з міді краще придбати оклад з такого ж матеріалу.

Головне — правильно вибрати місце для вікна. Його не слід розміщувати поруч з димоходами, аераторами, на схилі ендови і в місцях примикання інших елементів конструкції.

Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Встановлення окладу повинно відповідати вимогам виробника мансардного вікна. Монтаж складається з декількох етапів. Перший крок — підготовка отвору. Здійснюється установка і кріплення окладу в покрівлю. Другий етап — монтаж рами, виконання робіт по тепло- і гідроізоляції. Далі проводиться кріплення жолоба над верхньою лінією, установка склопакета, регулювання механізмів і спорудження укосів.

Види мансардних вікон

Карнизні вікна використовують на кутових конструкціях з високим пристінком. У цьому випадку під основним елементом встановлюється додатковий — вертикальний. Він оснащується поворотною або відкидною фурнітурою.

Балконне вікно на даху — похила конструкція, яка з’єднана з вертикальною складовою. Така система являє собою частину парапету.

Моделі з надставниками мають додатковий верхній елемент, який виконує декоративну функцію. Він може бути трикутної або напівкруглої форми. Зазвичай це глухі конструкції без механізму відкривання.

Світловий тунель — особливий різновид вікна, яке не має прямого контакту з кімнатою. Така система використовується для освітлення темних місць (гардероб, комора тощо), розташованих у глибині мансардного приміщення. Для організації такої конструкції використовується алюмінієва гофрована труба, на її кінці є великий світлопропускний плафон.

Мансардне вікно з додатковим глухим елементом в нижній частині збільшує кількість світла, яке потрапляє до приміщення і використовується в декоративних цілях.

Основні завдання

Головна функція мансардного вікна — наповнення кімнати світлом. Завдяки розташуванню на схилі покрівлі, збільшується кут потрапляння сонячних променів. Такі види вікон пропускають на 30–40% більше світла, ніж звичайні вертикальні конструкції.

Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Вони також відкривають мешканцям відмінні панорамні види. Такий огляд не залежить від кута розташування рами. Мешканці можуть насолоджуватися краєвидами, нічним небом або спостерігати за хмарами.

Мансардні вікна розроблені спеціально для горищних приміщень. Вони прекрасно вписуються в інтер’єр, підкреслюють стиль кімнати, додають їй шарму і затишку.

Для розташування можна вибрати майже будь-яке місце на покрівлі. Комбіновані оклади створюють цілі блоки для максимальної освітленості і панорамного виду. Це також дозволяє керувати насиченістю світла. Ви самі вирішуєте, де в кімнаті його буде більше, а який куточок зробити затемненим і інтимним.

Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Аксесуари для мансардних вікон

Щоб додати приміщенню атмосферності і затишку, а також мати можливість керувати світлом, використовуються фіранки, штори, жалюзі, рольставні або маркізи. Аксесуари для мансардних вікон — окремий сегмент ринку. У великому виборі варіантів можна знайти рішення для отвору, виконаному в різних стилістичних напрямках: кантрі, прованс, хай-тек, мінімалізм та ін.

При виборі фіранок, жалюзі та інших конструкцій необхідно враховувати розміри і форму вікна. З їх допомогою створюється приємна напівтемрява, інтимна атмосфера, в якій ви зможете розслабитись і відпочити від повсякденних турбот.

Мансардні вікна: конструктивні особливості, функції та рекомендації щодо оформлення

Схожі статті