Як вибрати металочерепицю для покрівлі
Як вибрати металочерепицю для покрівлі: рекомендації та основні аспекти
Серед малодосвідчених будівельників часто виникає питання, як вибрати металочерепицю. Це один з головних моментів, який необхідно враховувати при будівництві будівлі. Верхнє покриття повинно бути не тільки красивим, але і відповідати нормам безпеки. Тому пропонуємо прочитати статтю про металочерепицю: як вибрати і на які бренди звернути увагу. Це буде актуально навіть для досвідчених виконробів, так як щорічно з’являються новинки, з якими варто ознайомитися.
На які аспекти звертається увага
За багатовікову історію будівництва будинків з’явилося безліч матеріалів для покрівлі – шифер, ондулін, натуральна черепиця. Однак сучасні будівельники зупиняють свій вибір на металочерепиці. Причина полягає в наступному:
- Оптимальна ціна. Вартість трохи вище, ніж у шиферу або ондуліна, але нижче, ніж натуральної черепиці.
- Естетичний зовнішній вигляд. Покриття візуально нагадує натуральний матеріал. Має великий вибір моделей і кольорів.
- Довгий термін експлуатації. Вперше профільовані листи були використані у Фінляндії. За результатами статистики, будматеріал коштує вже близько сорока років, зберігаючи при цьому відмінну якість і гарний зовнішній вигляд.
- Варіативне використання. Листи можна підлаштувати під будь-який розмір і форму даху. При цьому зменшується кількість відходів і обрізків при монтажі.
Варіативність і якість – ось головні переваги профільованих листів. Однак для ефективного використання слід знати, яку металочерепицю вибрати, щоб домогтися потрібного результату.
Товщина профільованого листа
Будматеріал складається з декількох шарів, серед яких присутня сталь, схильна до складної обробки. Метал покривається фосфатним шаром, ґрунтовкою, захисним лаком, полімерним кольоровим покриттям. Товщина готового листа варіюється від 0,4 до 0,7 мм. Однак рекомендується звертати увагу на більш товсту покрівлю, так як тонкі матеріали можуть постраждати навіть від падіння яблука. Також важливо відзначити, що з товщиною 0,4 мм складніше працювати, ніж з 0,7 мм.
Оптимальним варіантом при укладанні покрівлі є матеріал 0,5 мм. Саме він забезпечує оптимальний вагу даху і має стійкість до деформації під час перевезення і укладання. А стикувальний шов непомітний.
Ступінь оцинковки
Від даного фактора залежить період експлуатації покрівлі. Європейський еталон – 275 г/м2. Така металочерепиця-це вибір тих, хто прагне зробити дах міцним і забезпечити тривалий термін експлуатації. Якщо знизити ступінь оцинковки, то будматеріал буде покриватися корозією, стане менш якісним і, відповідно, впаде в ціні.
Тому при покупці краще підібрати профнастил меншої товщини, але не зниженою ступеня цинкового покриття. Недарма існує ГОСТ 14918-80, який повідомляє про необхідність створення захисного шару не менше 142,5 г на 1 кв. метр.
Полімерний покрив
Коли вирішують вибрати металочерепицю, перше, на що звертають увагу, так це на колір і ефект. Матеріали можуть бути глянцеві, напівматові або матові. А колір можна підібрати виходячи з особистих переваг або дизайну будинку.
До популярних полімерних покриттів відносяться:
- Пластизол. Підходить для регіонів з теплою зимою і щадним літом. Виготовляється на основі полівінілхлориду і має шорсткість. Є найбільш щільним – 200 мікрон.
- PVDF. Створюється на основі акрилу (20%) і полівінілдифториду (80%). Має товщину 27 мікрон. Вважається самим надійним і стійким до механічних впливів. Також займає перше місце за гарантійними термінами.
- Пурал. Відрізняється високою стійкістю до природних явищ – ультрафіолетових променів, морозів, дощу та ін. товщина становить 50 мікрон.
- Поліестер. Бюджетний варіант, який має товщину 25 мікрон. Відмінно демонструє себе при необхідності створення вигину, а вицвітає майже непомітно. Також має низьку стійкість до механічних пошкоджень.
- Пурекс. Володіє структурованою поверхнею, яка забезпечує високу стійкість до корозії і механічних пошкоджень. На гідному рівні витримує вплив негативних факторів навколишнього середовища (в тому числі УФ-випромінювання, опадів і морозу). Пурекс значно збільшує термін експлуатації профнастилу, роблячи його функціональним і надійним.
Якщо ви розраховуєте на тривалий термін використання покрівлі, краще вибрати продукцію з якісним полімерним покриттям. Це гарантуватиме надійність даху, яка прослужить більше 50 років.
Колірне рішення і форма
Міркуючи над тим, як вибрати металочерепицю для даху, багато хто забуває про дизайн. Однак від зовнішнього вигляду профнастилу залежить дуже багато, і в тому числі Краса споруджуваного будівлі.
Серед сучасного асортименту можна вибрати металочерепицю з такими формами:
- З малою висотою хвилі. Підйом становить приблизно 50 мм. Це найбільш популярний варіант, який присутній в асортименті кожного виробника.
- З великою висотою хвилі. Підйом варіюється від 50 до 70 мм. Відноситься до елітної серії, тому ціна вища, ніж у попереднього варіанту.
- З симетричною хвилею. Має однаковий відступ пластин.
- З асиметричною хвилею. Дозволяє створювати досить цікавий дизайн покрівлі.
- Ексклюзивний малюнок. Відноситься до дорогих будматеріалів, проте дозволяє зробити дах несхожою на інші.
Колірна палітра практично не має меж. Це дає можливість підібрати потрібний тон металочерепиці для створення незвичайного сучасного дизайну будинку.
Популярна продукція
Виробники пропонують великий вибір якісних покрівельних матеріалів, які забезпечать комфорт проживання. Багатьма будівельниками віддається перевага таким видам профнастилу:
- «Монтеррей». Продукція випускається компанією Ruukki. Має класичну форму з товщиною 0,4–0,6 мм і висотою хвилі 25 мм. До позитивних характеристик відносяться невисока ціна, функціональність і стильний зовнішній вигляд.
- 2. «Валенсія.» Модель поєднує в собі стильний дизайн, надійність, витримку і оптимальну вартість. Покрівля прослужить більше 50 років, демонструючи відмінні показники міцності і функціональності.
- «Альпіна.» Продукція відноситься до класу люкс. Підходить для дахів будь-яких будівель, забезпечуючи естетичність, красу і гармонійність дизайну. 3D-зріз дає можливість імітувати натуральну черепицю.
- «Омега.» Виготовляється з першокласної сировини і має унікальний геометричний малюнок. Цей профнастил став альтернативою класичним видам покриттів для покрівлі. Характеризується універсальністю, міцністю і естетичністю.
Спираючись на вищезгадані параметри, ви зможете відповісти на питання, Як правильно вибрати металочерепицю. Купуйте якісний профнастил, і покрівля прослужить вам довгі роки.