Головні технічні характеристики металочерепиці
Короткий зміст статті:
- Що являє собою металочерепиця.
- Якою повинна бути товщина листів.
- Яку фунцію виконує оцинковка.
- Вплив полімерного шару на зовнішні та технічні характеристики виробу.
Що являє собою металочерепиця
Металочерепиця – це просте і одночасно функціональне покриття, широко застосовується в області облаштування дахів різної форми і конструкції. Використання такого покриття сьогодні вже нікого не дивує, адже вже близько 20 років воно успішно застосовується в приватному будівництві, а також в інших будівельних сферах. Маючи всі необхідні дані для того, щоб бути довговічним і міцним матеріалом, це покриття привертає увагу домовласників.
Якою повинна бути товщина листів
Металева черепиця являє собою тонкі сталеві листи, які покриті з двох сторін додатковими шарами, що впливають на міцність матеріалу. Тонколистова сталь крім відмінностей в складі може відрізнятися і товщиною. Прийнято вважати оптимальною товщиною сталі параметр в 0,45 мм. При цьому якщо цей параметр буде більше на 0,5 мм, то так навіть краще, а ось якщо менше, то це вже не дуже бажано, оскільки при такій товщині не можна стверджувати, що покриття буде захищене від навантажень і не зможе деформуватися.
Якщо не дотримуватися рекомендацій фахівців щодо вибору оптимальної товщини листів, можна посприяти таким проблемам з покрівлею в майбутньому:
- Покрівельне покриття буде дуже вразливе навіть перед самими незначними навантаженнями і як наслідок може статися деформація окремих ділянок покрівлі.
- Імовірність того, що виникне необхідність в ремонті, буде дуже високою.
- При необхідності виконання ремонту, необхідно буде дуже обережно пересуватися по даху через високу загрозу деформування матеріалу.
Яку фунцію виконує оцинковка
Оцинковкою називають спеціальний захисний шар, що наноситься на поверхню сталевого листа з метою поліпшення його властивостей по відношенню до впливів опадів і вологи. Волога надзвичайно згубно впливає на будь-який метал, а даху належить постійний контакт з опадами, звідси і виникає необхідність подбати про надійний захист покриття від іржі і корозії, які провокуються надмірною дією вологи і води.
Шар цинку може побут щільним настільки, що навіть в регіонах з рясними опадами ваш дах буде під надійним захистом. Як правило, в шарі оцинковки має міститися 275 грам такої речовини. Це максимум, який можна вважати оптимальним варіантом для дахів, які мають відчувати постійний вплив опадів.
Основна функція оцинковки – захисна, тому завжди потрібно приділяти увагу вибору цього параметра металевої черепиці. Якщо ваша дах не буде мати оптимального захисту, він може почати іржавіти в будь-який момент, а там і до корозії недалеко. Економія на захисному шарі згубна наслідками, а саме: може виникнути необхідність заміни окремих аркушів покриття. Поява іржі вдарить не лише по зовнішнім даним даху, адже цей руйнівний процес може спричинити за собою більш серйозні проблеми з дахом – він може почати протікати.
Вплив полімерного шару на зовнішні та технічні характеристики виробу
Одним з найбільш важливих і функціональних шарів металевої черепиці є полімерне покриття. Саме склад цього шару забезпечує гідний зовнішній вигляд покрівельного покриття, гарантує йому збереження технічних характеристик. Якість полімерного шару впливає на:
- термін служби виробу,
- його зовнішні дані,
- насиченість і яскравість кольору,
- збереження відтінку протягом терміну експлуатації,
- вартість матеріалу, тому що різні види полімерних складів гарантують різну тривалість служби.
Якщо металочерепиця покрита простим поліестером, вона має глянцеву поверхню, відрізняється терміном служби близько 15-20 років і позиціонується на ринку, як найдоступніша з усіх варіантів такого покриття.
Використання для захисного шару матового поліестеру дозволяє отримати оксамитову матову поверхню, збільшити термін служби в порівнянні з глянцевим аналогом на 5-10 років. Вартість продукції з матовою поверхнею часто вище глянцевого аналога.
Крім використання класичного варіанту поліестеру, який славиться своєю доступністю, на ринку також є продукція, яка має захисні шари з пластизола або пурала. Ці дві полімерні речовини відрізняються ще більшою товщиною шару, а також мають свої унікальні властивості. Також є певні рекомендації щодо використання різних типів полімерного покриття в конкретних кліматичних зонах, адже одні з них дуже стійкі до впливу ультрафіолету, а у інших це найслабше місце. Але ось ціна на продукцію з таким покриттям кусається і не всі можуть собі дозволити продукцію з такими варіантами покриттів.
Вибір покрівельного покриття – це завжди відповідальна процедура, тому не полінуйтеся приділити їй достатню кількість часу, щоб ваш дах мав всі передумови для тривалої служби.