Для чого потрібен профнастил

На ринку сучасних будівельних матеріалів представлена така кількість варіантів, що людині, що не знає всіх особливостей і характеристик кожного з них, легко заплутатися. Незважаючи на появу нових технологій і рішень для будівництва, профнастил займає одне з перших місць за популярністю як серед приватних клієнтів, так і серед великих забудовників. Що таке профнастил? Для чого його можна використовувати? Де купити профнастил, щоб він прослужив не один десяток років? Про все по порядку.

Профнастил: що це таке

Для чого потрібен профнастил

Профільовані листи виробляються з високоякісної рулонної сталі. Зверху заготовка покривається тонким шаром цинку, полімерами і додатковим захисним складом. Виробництво здійснюється методом холодної прокатки. В результаті відповіддю на питання, що таке профлист, стане: «пиріг». Кожен шар виконує свою функцію. Сталевий лист – несучу основу, цинк – захист від корозії, механічних впливів, кольорові полімери надають матеріалу не тільки естетичний вигляд, але і запобігають появі дефектів при впливі зовнішніх факторів. Що стосується верхнього прозорого шару, то його призначення – продовження терміну експлуатації, додатковий захист від сонячних променів.

В залежності від виду покриття, поверхня профільованого настилу може бути матовою або глянсовою. Оцинковані листи більше схильні до пошкоджень. Вони коштують дешевше, але і термін їх служби істотно менше, ніж у матеріалів з полімерним покриттям.

Основні види профільованого листа

Для чого потрібен профнастил

Матеріал, вироблений зі сталі і покритий шаром цинку і полімеру, застосовується практично повсюдно. Фахівці виділяють три великих групи:

  • стіновий «з»;
  • несучий «н»;
  • покрівельний «НС».

Стіновий профільований лист застосовується для будівництва огорож, обшивки стін. Універсальний матеріал служить основою для парканів. Деякі марки профлиста застосовують і для обшивки настільки популярних сендвіч-панелей.

Несучий тип матеріалу використовується переважно для облицювання, створення перегородок в комерційних будівлях, на складах та інших об’єктах. Він володіє більшою жорсткістю, виробляється з міцної сталі. У деяких випадках його застосовують і для будівництва парканів.

Покрівельний профлист вважається універсальним матеріалом. Хоч він спочатку і був призначений для будівництва дахів, його широко застосовують в будівництві огорож. Деякі марки покрівельного профнастилу використовують і для обшивки приватних будинків, гаражів, літніх дачних будиночків.

Профнастил VS металочерепиця: що краще

Для чого потрібен профнастил

Як вибрати з цих двох варіантів правильний матеріал для облаштування покрівлі? Що краще: металочерепиця або профнастил? Визначимо загальні переваги двох матеріалів:

  1. Легкість. У порівнянні з іншими видами покриттів, профнастил та металочерепиця не створюють серйозний тиск на несучі стіни і фундамент. Їх вага на 1 квадратний метр складає близько 5-7 кг. Для порівняння: у шиферу це 15, а у керамічної черепиці близько 40 кг на квадратний метр.
  2. Пожежобезпечність. Матеріали не горять, не здатні поширювати полум’я.
  3. Необхідність влаштування додаткового шумоізоляційного шару. В іншому випадку буде створюватися не дуже приємний «ефект барабана» при опадах.
  4. Довговічність. За умови дотримання технології монтажу дах з профлиста, металевої черепиці прослужить кілька десятків років.
  5. Стійкість до випадкового механічного впливу. Якісний профлист або металочерепиця не зіпсується при падінні гілки або фруктів з найближчого дерева.
  6. Широка колірна палітра. Вибрати матеріал можна як в однотонному виконанні, так і з імітацією цегли, каменю або навіть дерева.
  7. Екологічність. Виробляються з безпечних матеріалів, не здатних завдати здоров’ю шкоди, не виділяють токсичні компоненти в атмосферу при нагріванні.

Тепер про відмінності. По-перше, профнастил не підійде для облаштування складної по конструкції покрівлі. Його краще використовувати для монтажу на простих скатних дахах, без додаткових башточок, переходів, прикрас. Металочерепицю можна сміливо використовувати в таких випадках. Досить вирізати фрагменти потрібного розміру.

По-друге, ціни профлиста і металевої черепиці істотно відрізняються. Другий варіант покрівельного матеріалу коштує дорожче.

По-третє, естетичність. Покрівля з металочерепиці буде виглядати красивіше, ніж з профлиста. За експлуатаційними характеристиками вони приблизно на одному рівні.

І останнє, часу для монтажу черепиці піде більше, ніж на установку профлистів. Це відіб’ється і на оплаті роботи майстрам.

Однозначно відповісти на питання, що краще: металочерепиця або профнастил, складно. У таких випадках варто розрахувати бюджет і визначити бажаний вид покрівлі.

Важливі моменти

Для чого потрібен профнастил

Як вибрати профнастил? Це питання хвилює багатьох власників нерухомості, які хочуть зробити новий паркан, обшити будівлю або покрівлю. Ось кілька поширених питань і відповідей на них:

Як правильно вибрати? Визначте, для яких цілей ви плануєте використовувати матеріал. Якщо це облаштування даху, краще вибрати покрівельний варіант. Для обшивки варто взяти стіновий. Що ж стосується огорож, то краще придбати міцні листи, здатні витримати вітрове навантаження, можливе механічне вплив.

Де купити профлист? Нехай вас не приваблює занадто низька ціна і реклама в дусі “70% знижка”. Якісний матеріал занадто дешево коштувати не буде. Перевірте середні ціни на ринку. Вартість матеріалу з певною товщиною листа, видом покриття і аналогічними характеристиками буде незначно змінюватись у різних постачальників.

Як вибрати продавця? Кращим рішенням стане покупка у великих мережах, у перевірених постачальників, які працюють на ринку кілька років. Не варто купувати матеріал, на який продавець не може надати документацію і сертифікати якості.

Всі листи здаються однаковими. Як вибрати кращий? Перегляньте продукцію відомих виробників в Мережі, уважно вивчіть характеристики кожного із запропонованих варіантів. На перший погляд більшість з них ідентичні, в експлуатації ж вони покажуть себе по-різному. Не соромтеся задавати питання консультантам. Менеджери завжди допоможуть зробити правильний вибір.

Схожі статті