Для чого потрібен профнастил
На ринку сучасних будівельних матеріалів представлена така кількість варіантів, що людині, що не знає всіх особливостей і характеристик кожного з них, легко заплутатися. Незважаючи на появу нових технологій і рішень для будівництва, профнастил займає одне з перших місць за популярністю як серед приватних клієнтів, так і серед великих забудовників. Що таке профнастил? Для чого його можна використовувати? Де купити профнастил, щоб він прослужив не один десяток років? Про все по порядку.
Профнастил: що це таке
Профільовані листи виробляються з високоякісної рулонної сталі. Зверху заготовка покривається тонким шаром цинку, полімерами і додатковим захисним складом. Виробництво здійснюється методом холодної прокатки. В результаті відповіддю на питання, що таке профлист, стане: «пиріг». Кожен шар виконує свою функцію. Сталевий лист – несучу основу, цинк – захист від корозії, механічних впливів, кольорові полімери надають матеріалу не тільки естетичний вигляд, але і запобігають появі дефектів при впливі зовнішніх факторів. Що стосується верхнього прозорого шару, то його призначення – продовження терміну експлуатації, додатковий захист від сонячних променів.
В залежності від виду покриття, поверхня профільованого настилу може бути матовою або глянсовою. Оцинковані листи більше схильні до пошкоджень. Вони коштують дешевше, але і термін їх служби істотно менше, ніж у матеріалів з полімерним покриттям.
Основні види профільованого листа
Матеріал, вироблений зі сталі і покритий шаром цинку і полімеру, застосовується практично повсюдно. Фахівці виділяють три великих групи:
- стіновий «з»;
- несучий «н»;
- покрівельний «НС».
Стіновий профільований лист застосовується для будівництва огорож, обшивки стін. Універсальний матеріал служить основою для парканів. Деякі марки профлиста застосовують і для обшивки настільки популярних сендвіч-панелей.
Несучий тип матеріалу використовується переважно для облицювання, створення перегородок в комерційних будівлях, на складах та інших об’єктах. Він володіє більшою жорсткістю, виробляється з міцної сталі. У деяких випадках його застосовують і для будівництва парканів.
Покрівельний профлист вважається універсальним матеріалом. Хоч він спочатку і був призначений для будівництва дахів, його широко застосовують в будівництві огорож. Деякі марки покрівельного профнастилу використовують і для обшивки приватних будинків, гаражів, літніх дачних будиночків.
Профнастил VS металочерепиця: що краще
Як вибрати з цих двох варіантів правильний матеріал для облаштування покрівлі? Що краще: металочерепиця або профнастил? Визначимо загальні переваги двох матеріалів:
- Легкість. У порівнянні з іншими видами покриттів, профнастил та металочерепиця не створюють серйозний тиск на несучі стіни і фундамент. Їх вага на 1 квадратний метр складає близько 5-7 кг. Для порівняння: у шиферу це 15, а у керамічної черепиці близько 40 кг на квадратний метр.
- Пожежобезпечність. Матеріали не горять, не здатні поширювати полум’я.
- Необхідність влаштування додаткового шумоізоляційного шару. В іншому випадку буде створюватися не дуже приємний «ефект барабана» при опадах.
- Довговічність. За умови дотримання технології монтажу дах з профлиста, металевої черепиці прослужить кілька десятків років.
- Стійкість до випадкового механічного впливу. Якісний профлист або металочерепиця не зіпсується при падінні гілки або фруктів з найближчого дерева.
- Широка колірна палітра. Вибрати матеріал можна як в однотонному виконанні, так і з імітацією цегли, каменю або навіть дерева.
- Екологічність. Виробляються з безпечних матеріалів, не здатних завдати здоров’ю шкоди, не виділяють токсичні компоненти в атмосферу при нагріванні.
Тепер про відмінності. По-перше, профнастил не підійде для облаштування складної по конструкції покрівлі. Його краще використовувати для монтажу на простих скатних дахах, без додаткових башточок, переходів, прикрас. Металочерепицю можна сміливо використовувати в таких випадках. Досить вирізати фрагменти потрібного розміру.
По-друге, ціни профлиста і металевої черепиці істотно відрізняються. Другий варіант покрівельного матеріалу коштує дорожче.
По-третє, естетичність. Покрівля з металочерепиці буде виглядати красивіше, ніж з профлиста. За експлуатаційними характеристиками вони приблизно на одному рівні.
І останнє, часу для монтажу черепиці піде більше, ніж на установку профлистів. Це відіб’ється і на оплаті роботи майстрам.
Однозначно відповісти на питання, що краще: металочерепиця або профнастил, складно. У таких випадках варто розрахувати бюджет і визначити бажаний вид покрівлі.
Важливі моменти
Як вибрати профнастил? Це питання хвилює багатьох власників нерухомості, які хочуть зробити новий паркан, обшити будівлю або покрівлю. Ось кілька поширених питань і відповідей на них:
Як правильно вибрати? Визначте, для яких цілей ви плануєте використовувати матеріал. Якщо це облаштування даху, краще вибрати покрівельний варіант. Для обшивки варто взяти стіновий. Що ж стосується огорож, то краще придбати міцні листи, здатні витримати вітрове навантаження, можливе механічне вплив.
Де купити профлист? Нехай вас не приваблює занадто низька ціна і реклама в дусі “70% знижка”. Якісний матеріал занадто дешево коштувати не буде. Перевірте середні ціни на ринку. Вартість матеріалу з певною товщиною листа, видом покриття і аналогічними характеристиками буде незначно змінюватись у різних постачальників.
Як вибрати продавця? Кращим рішенням стане покупка у великих мережах, у перевірених постачальників, які працюють на ринку кілька років. Не варто купувати матеріал, на який продавець не може надати документацію і сертифікати якості.
Всі листи здаються однаковими. Як вибрати кращий? Перегляньте продукцію відомих виробників в Мережі, уважно вивчіть характеристики кожного із запропонованих варіантів. На перший погляд більшість з них ідентичні, в експлуатації ж вони покажуть себе по-різному. Не соромтеся задавати питання консультантам. Менеджери завжди допоможуть зробити правильний вибір.