Як безпечно обслуговувати покрівлю

Покрівельний матеріал вибирають дуже прискіпливо. Враховують усе: особливості монтажу, строк служби, можливості тепло- та звукоізоляції, стійкість до пошкоджень, колір, вартість, навіть хімічний склад. Спочатку нове покриття будинку тішить око, не створює дискомфорту, а безпека покрівлі не викликає сумнівів. Однак пил, бруд, листя, сміття псують її вигляд, а негода може пошкодити.

Прибирання або ремонт складно зробити, якщо використовувати лише приставну драбину. Тому доведеться лізти на дах. Проте, якщо він має навіть невеликий ухил, то утримати рівновагу під час ремонтних чи інших робіт буде важко. Так само проблемним може виявитись встановлення та налаштування антени. Досвідчені будівельники та передбачливі хазяї до таких завдань готуються заздалегідь – ставлять елементи безпеки покрівлі. Така система виконує декілька функцій:

  • попереджує падіння людини з висоти;
  • захищає від непередбачених навантажень сам покрівельний матеріал;
  • не допускає небезпечного сповзання снігу, льоду, об’ємного сміття на землю.

Зневажання технікою безпеки під час проведення робіт на висоті небезпечне для здоров’я та життя. Несвоєчасний захист від громіздких накопичень стає загрозою для сторонніх людей.

Види елементів безпеки покрівлі

Як безпечно обслуговувати покрівлю

Безпечним покриття роблять:

  1. Фасадні, покрівельні, аварійні драбини/трапи. З їх допомогою піднімаються вздовж фасаду, пересуваються вгору по скатах, спускаються вниз, у тому числі під час виникнення надзвичайної ситуації.
  2. Перехідні містки. Потрібні для переміщення поперек даху до драбин, трапів, люків, вентиляції, димаря. Їхню довжину можна нарощувати, кут нахилу змінювати. Для робіт у зимовий період додатково встановлюють покрівельні щаблі з покриттям, що попереджає ковзання.
  3. Вздовж містків або карнизу встановлюють огорожі. Вони потрібні навіть на пласких конструкціях. Дизайн цього елементу може стати прикрасою будівлі.
  4. Коли на даху змонтована м’яка покрівля, безпеку її може забезпечити покрівельний люк (вікно). Такий вихід дає можливість добре оглянути територію й уникнути пошкодження покрівельного матеріалу.
  5. Навіть якщо уявити, що на дах ніхто лізти не буде, то снігозатримувач необхідно встановити, щоб уникнути сповзання снігу та криги, падіння важкого об’ємного сміття. Виконувати це завдання може на покрівлі огорожа, якщо має відповідну форму. Добре з цим справляються й покрівельні містки. Проте, якщо всього цього немає, снігозатримувачі краще встановити. Особливо тоді, коли використано глянцевий матеріал на покрівлі з великим кутом нахилу.

Такі елементи системи продумати краще своєчасно. Тоді закріпити їх буде простіше. Вигляд даху вони не псують, оскільки збігаються з ним за кольором, а розміри мають компактні.

Вимоги до елементів безпеки покрівлі

Як безпечно обслуговувати покрівлю

До дизайну системи безпеки не висувають суворих вимог. Більше уваги приділяють матеріалам. Це міцні сплави, зазвичай – сталь, а також стійкі до несприятливого впливу антикорозійні покриття. У такому разі пристосування зможуть витримати велике навантаження й виконати своє призначення. Саморобні конструкції або ж вироби, придбані без сертифікату якості й надійності, можуть призвести до трагедії.

Усі елементи системи безпеки повинні бути простими в монтажі. Це полегшує модернізацію покриття на будь-якому етапі його експлуатації.

Розмір драбин, трапів, містків розраховують виходячи з відстані, яку треба подолати з їхньою допомогою.

Монтаж системи безпеки покрівлі

Виробники передбачають, що процес встановлення не займе багато часу та не вимагатиме значних фізичних зусиль. Але це не значить, що, не маючи уяви про монтаж в цілому, можна зробити все якісно, тільки користуючись інструкцією.

Спеціалізована бригада зробить це швидко. Перевірить надійність кріплення системи. Не пошкодить покрівлю. Тому завдання краще доручити професіоналам. Вони ж нехай проведуть і заміри та зроблять розмітку. Тоді безпека буде гарантована.

Схожі статті