Сучасні технології виготовлення будівельних матеріалів дозволяють урізноманітнити навколишній простір, прикрашаючи його самим дивовижним чином, при цьому, не забуваючи про зручність і практичність. Один з таких способів – укладання тротуарної плитки або бруківки.
Ще зовсім недавно перевагу віддавали асфальту або бетонної заливки, але тротуарна плитка впевнено займає лідируючі позиції в облаштуванні приватних дворів, вулиць і площ. У чому ж її перевага?
Головні якості
- Чи не схильна до впливу температур: чи не плавиться, не тріскається при різких перепадах температурного режиму.
- Натуральний матеріал, що не забруднює навколишнє середовище.
- Зручність укладання та експлуатації.
- Різноманітність, широкий ціновий діапазон.
Технологічні особливості виробництва тротуарної плитки
Прорив в будівельній сфері трапився з появою нових технологічних рішень, а саме – методу пресування, що дозволив зробити бруківку не тільки міцніше, але і менше, а згодом надавати їй різноманітні форми, кольору і експлуатаційні характеристики.
Залишимо нюанси фахівцям, і розглянемо самий нагальне для покупців питання – вибір тротуарної плитки. Тут йдуть відштовхуватися від трьох критеріїв:
- ціна;
- якість матеріалу (його експлуатаційні властивості, сфера використання, метод виготовлення);
- дизайн (форма, колір, фактура).
Перше, про що варто згадати, це технологія виробництва.
Отже, в даний час використовуються три основні методи:
- вібролиття – підготовлену суміш (із застосуванням пластичних складів) заливають в спеціально підготовлену віброформи, яка розташовується на вібруючої поверхні, де суміш утрамбовується. Коли утрамбовка завершується, заготовки сушаться (приблизно 38 градусів, протягом 12 годин);
- вибропрессование – також передбачається використання вібрації, проте технологічно спосіб відрізняється. Суміш заливають в прес-форму, схожу з бджолиними сотами, і поміщають на вібруючу станину. Зверху в матрицю входить великий вібруючий поршень з осередками меншого периметра. Так, під безперервним тиском і вібрацією, проводиться плитка;
- гіперпресування – без впливу вібрації, але під дією високого тиску маса ущільнюється до технологічно виваженого стану. метод автоматизований.
Приступаємо до вибору
Ціни на тротуарну плитку коливаються і залежать від матеріалу. Найдешевша – бетонна. Дорожче коштує глиняний продукт, очевидно схожий з покрівельної черепицею. Можливе додавання гранітної крихти, що збільшує її цінової «вага», а й додає зовнішньої привабливості.
Крім вищевказаних методів, тротуарну бруківку виготовляють також з натурального каменю – граніту. Безумовно, це прекрасний вибір: дуже міцна, стійка і красива тротуарна плитка. Граніт не пропускає ґрунтові води, служить дуже довго, зберігаючи прекрасний вид протягом багатьох років і в будь-яку погоду. Але ціна «кусається».
Матеріал, виготовлений методом вібролиття, підходить для «домашнього» будівництва, тому що часто не розрахований на великі навантаження. Вібропресована бруківка, міцніша і міцна – використовується для мощення громадських доріг і площ.
На жаль, у цього матеріалу є свої мінуси: легко порушити технологію укладки, внаслідок чого покриття буде «їхати» і руйнуватися. Також деякі види стає слизькими в дощ і мороз.
Перш ніж купити тротуарну плитку в Києві, ознайомтеся з асортиментом. Розрізняють плити за формою, розміром, фактурою, товщині. Садові доріжки вимощують невеликими тонкими плитками (з абстрактними узорами, контурами, гладкою або ребристою поверхнею), а проїжджу частину дороги – брусчасткой. З кольорових елементів створюють унікальні композиції, навіть цілі картини. Її декоративні властивості дуже високі.
Популярні види:
- конюшина;
- хвиля;
- стільники;
- гжелка;
- павутинка;
- котушка і багато іншого.
Вивчити каталог тротуарної плитки можна на нашому сайті, де ви знайдете унікальні дизайнерські зразки, які стануть прикрасою вашого двору. Також тут вашій увазі представлені облицювальні і покрівельні матеріали різних видів. Вся продукція відрізняється високою якістю і доступною ціною.