Тротуарна плитка

Сучасні технології виготовлення будівельних матеріалів дозволяють урізноманітнити навколишній простір, прикрашаючи його самим дивовижним чином, при цьому, не забуваючи про зручність і практичність. Один з таких способів – укладання тротуарної плитки або бруківки.

Ще зовсім недавно перевагу віддавали асфальту або бетонної заливки, але тротуарна плитка впевнено займає лідируючі позиції в облаштуванні приватних дворів, вулиць і площ. У чому ж її перевага?

Головні якості

 1. Чи не схильна до впливу температур: чи не плавиться, не тріскається при різких перепадах температурного режиму.
 2. Натуральний матеріал, що не забруднює навколишнє середовище.
 3. Зручність укладання та експлуатації.
 4. Різноманітність, широкий ціновий діапазон.

Технологічні особливості виробництва тротуарної плитки

Прорив в будівельній сфері трапився з появою нових технологічних рішень, а саме – методу пресування, що дозволив зробити бруківку не тільки міцніше, але і менше, а згодом надавати їй різноманітні форми, кольору і експлуатаційні характеристики.

Залишимо нюанси фахівцям, і розглянемо самий нагальне для покупців питання – вибір тротуарної плитки. Тут йдуть відштовхуватися від трьох критеріїв:

 • ціна;
 • якість матеріалу (його експлуатаційні властивості, сфера використання, метод виготовлення);
 • дизайн (форма, колір, фактура).

Перше, про що варто згадати, це технологія виробництва.

Отже, в даний час використовуються три основні методи:

 • вібролиття – підготовлену суміш (із застосуванням пластичних складів) заливають в спеціально підготовлену віброформи, яка розташовується на вібруючої поверхні, де суміш утрамбовується. Коли утрамбовка завершується, заготовки сушаться (приблизно 38 градусів, протягом 12 годин);
 • вибропрессование – також передбачається використання вібрації, проте технологічно спосіб відрізняється. Суміш заливають в прес-форму, схожу з бджолиними сотами, і поміщають на вібруючу станину. Зверху в матрицю входить великий вібруючий поршень з осередками меншого периметра. Так, під безперервним тиском і вібрацією, проводиться плитка;
 • гіперпресування – без впливу вібрації, але під дією високого тиску маса ущільнюється до технологічно виваженого стану. метод автоматизований.

Приступаємо до вибору

Ціни на тротуарну плитку коливаються і залежать від матеріалу. Найдешевша – бетонна. Дорожче коштує глиняний продукт, очевидно схожий з покрівельної черепицею. Можливе додавання гранітної крихти, що збільшує її цінової «вага», а й додає зовнішньої привабливості.

Крім вищевказаних методів, тротуарну бруківку виготовляють також з натурального каменю – граніту. Безумовно, це прекрасний вибір: дуже міцна, стійка і красива тротуарна плитка. Граніт не пропускає ґрунтові води, служить дуже довго, зберігаючи прекрасний вид протягом багатьох років і в будь-яку погоду. Але ціна «кусається».

Матеріал, виготовлений методом вібролиття, підходить для «домашнього» будівництва, тому що часто не розрахований на великі навантаження. Вібропресована бруківка, міцніша і міцна – використовується для мощення громадських доріг і площ.

На жаль, у цього матеріалу є свої мінуси: легко порушити технологію укладки, внаслідок чого покриття буде «їхати» і руйнуватися. Також деякі види стає слизькими в дощ і мороз.

Перш ніж купити тротуарну плитку в Києві, ознайомтеся з асортиментом. Розрізняють плити за формою, розміром, фактурою, товщині. Садові доріжки вимощують невеликими тонкими плитками (з абстрактними узорами, контурами, гладкою або ребристою поверхнею), а проїжджу частину дороги – брусчасткой. З кольорових елементів створюють унікальні композиції, навіть цілі картини. Її декоративні властивості дуже високі.

Популярні види:

 • конюшина;
 • хвиля;
 • стільники;
 • гжелка;
 • павутинка;
 • котушка і багато іншого.

Вивчити каталог тротуарної плитки можна на нашому сайті, де ви знайдете унікальні дизайнерські зразки, які стануть прикрасою вашого двору. Також тут вашій увазі представлені облицювальні і покрівельні матеріали різних видів. Вся продукція відрізняється високою якістю і доступною ціною.