Профнастил Н-60 – сталеві гофровані листи з глибиною профілю 60 мм, одним з максимальних показників. Як сировину виробниками застосовується високоякісна сталь холодного прокату. У маркуванні міститься інформація про те, що це несучий вид металопрофілю та вказана висота профілю. Враховуючи, що це металопрофіль Н-60, що несе, найчастіше виготовлений з металу товщиною не менше 0,7 мм. Тільки за цієї умови листи зможуть мати необхідні характеристики міцності.
Відмінні риси профнастилу Н-60
Промислове будівництво активно використовує металопрофіль Н-60 через його технічні параметри. Не останнім фактором вибору є і ціна на профнастил Н-60, адже вона цілком доступна за всіх переваг продукції. Профільовані міцні листи стали витривалі до навантажень, а термін їх служби може досягати 40-50 років. З особливостей, які має металопрофіль Н-60:
- Оптимальна вага. Ваговий показник становить близько 7-12 кг і залежить від характеристик металу (його товщини, кількості захисних покриттів). При малій вазі профнастил все одно залишається міцним і стійким до деформацій, відмінно зберігає свою форму.
- Міцність. Комбінація витривалого листа сталі з формою профілю зміцнює виріб, тому воно набуває несучих властивостей, у тому числі й жорсткості листів.
- Розміри. Монтувати профнастил у рази простіше та зручніше, ніж інші будматеріали. У тому числі заслуга у розмірах аркушів, адже їх може вибрати замовник під свої потреби.
Де застосовується металопрофіль Н60
Характеристики профілю визначають сфери, де профнастил Н-60 зможе застосовуватися найефективніше. Відразу слід зазначити, що дуже рідко його вибирають для робіт у приватному будівництві. В основному це масштабне будівництво, коли будують:
- перекриття або покрівлю промислових об’єктів,
- незнімну опалубку,
- стіни ангарів, цехів, складів.
Через широкі можливості використання виробники подбали про те, щоб купити профнастил Н-60 у Києві можна було не тільки у відповідній довжині листів, але й з різними складовими захисту.
Тільки оцинковка чи полімер – що вибрати?
Профлист Н-60 з полімерним покриттям і без нього має різні перспективи служби, також різні декоративні дані, відрізняється і ціна на профнастил Н-60 тільки з оцинковкою та полімером, як додатковим захистом. Вибір між цими варіантами роблять, виходячи з:
- особливостей конструкції, для облаштування якої вирішили купити профнастил Н-60,
- необхідності покращених декоративних параметрів будматеріалу,
- особливості клімату, адже одна з функцій полімеру – захист від надмірної дії сонця.
Якщо в приватному будівництві рідко зустрічається профнастил без полімерного покриття, то в промисловому – навпаки, буває багато ситуацій, коли його відсутність негативно не впливає на хід служби об’єкта.