Готуючись до зведення будинку, мало хто замислюється, що закупівля якісних будівельних матеріалів – це лише «передмова». Стартовою точкою можна вважати вибір підрядника, який втілить в реальність вашу мрію про ідеальне житло. Говорячи прозаїчним мовою, виконає весь комплекс монтажно-будівельних робіт, передбачених вашим архітектурним планом.
Монтажні роботи: що і для чого
Безпосередньо на будівельному майданчику відповідальний уявити підрядника стверджує план і порядок виконання монтажних робіт при зведенні будівлі. Це доставка і підготовка матеріалів, укладання, закріплення залізобетонних і дерев’яних конструкцій, монтаж покрівельних матеріалів та інші дії, пов’язані, як правило, з готовими виробами. Також до них відноситься установка обладнання, наприклад, електропроводки або сантехніки.
Види будівельно-монтажних робіт
- Підготовчі (земляні) – риття котлованів і комунікаційних траншей, підготовка фундаменту та інше;
- Бетонні – монтаж опалубки, зведення фундаменту і міжповерхових перекриттів, армування;
- Кам’яні – укладання стін, облицювальні роботи, гідроізоляція;
- Залізобетонні – перекриття та інші залізобетонні конструкції, підготовка бетонної суміші;
- Покрівельні – спорудження кроквяної системи і обрешітки, укладання покрівельних матеріалів (металочерепиці, шиферу та інші способи покриття даху);
- Дерев’яні – обробка дерев’яних елементів конструкцій, установка готових деталей (вікна, двері);
- Малярські та оздоблювальні – забарвлення, штукатурка, поклейка шпалер;
- Технічні – прибирання, вивезення сміття з будівельного майданчика.
Візьміть до уваги
Будівельні і монтажні роботи – найважливіший етап зведення будівлі, адже саме від якості наданих послуг буде залежати міцність і довговічність будинку, комфорт і безпеку його мешканців. Вартість будівельно-монтажних робіт залежить від встановлених термінів, обсягу, типу і виду матеріалів, технологічних особливостей зведення будинку і його архітектурної складності. Звичайно, враховується кваліфікація майстрів і умови їх роботи. До кошторису також входить: вартість матеріалів (якщо підрядник закуповує їх сам), оренда інструментів і спецтехніки.
Всю цю інформацію, етапи будівництва, включно з умовами оплати, необхідно вказати в договорі підряду. До договору додаються допоміжні документи (креслення, кошторис, квитанції і т.д.).
Бажання заощадити може дорого обійтися в майбутньому. Тут важливо дотримуватися встановлених державою будівельні та інженерні норми і правила. Ціни на монтажні роботи розраховуються індивідуально. У кожному конкретному випадку проводиться оцінка і складається план.
Звертайтесь до професіоналів! Ми цінуємо вашу довіру.